Blog

- aktualności, nowinki

Odprawa celna na granicyCo to jest graniczna odprawa celna. Zakupy towarów w krajach nie należących do Unii Europejskiej wiąże się z koniecznością opłacenia podatków i opłat celnych. Podstawą będzie cło, jego wartość jest uzależniona od charakteru sprowadzanych towarów a także ich wartości. Z reguły występuje procentowe wyznaczenie jego wysokości, opierając się o międzynarodową klasyfikację CN, lecz czasami mogą wystąpić jego zwolnienia albo preferencyjne stawki celne. 


Eksport polskich towarów do krajów azjatyckich i arabskichWraz z wejściem naszej kraju do Unii Europejskiej sporemu polepszeniu uległa sprawa krajowych eksporterów, którzy zajmowali się zagraniczną sprzedażą wszelkiego rodzaju towarów. Otwarcie zamkniętych do tej pory rynków umożliwiło prostszą, bezpieczniejszą i bardziej optymalną wymianę gospodarczą pomiędzy naszym krajem a krajami zachodnimi. Zmienił się też rynek zbytu, jako że państwa, które do tej pory rzadko skupowały polskie towary ze względu na zagmatwane procedury celne, zaczęły je masowo skupować.


Przydatne informacje na temat intermodalnego transportuBranża transportu międzynarodowego rozwija się bez przerwy, i bez przerwy poszukuje nowych pomysłów i rozwiązań na oszczędność i usprawnienie procesów. Również odbiorcy oczekują tego, aby obsługa zleceń i zamówień przebiegała szybko i bez zbędnych komplikacji, a poza tym zapewniono towarom jak największe bezpieczeństwo.


Proces przygotowania importuKontenery platformy o długości 20' i 40' przeznaczone są do przewozu ładunków ciężkich i gabarytowych. Ładowność tych kontenerów (40') wynosi ok. 40 ton.
Mogą tworzyć na pokładzie statku lub w ładowni "tween-deck" do transportu ładunków niekontenerowych.


Transport kontenera intermodalnieTransport kontenera intermodalnie w spedycji transportowej z siedzibą w Gdyni trudniącej się nie wyłącznie przewozem na większą skalę , a także drobnicą , jest główną jej usługą . Transport kontenera intermodalnie - a czego więc można się dowiedzieć na miejscu w siedzibie? Przede wszystkim pozna się, informacje o propozycji usługi oraz poradnictwo w jej aspekcie . W pierwszej sekwencji kiedy przychodzi klient do firmy, chce wiedzieć z których usług zdoła bez problemu skorzystać. Jak również wtedy następuje wyliczenie.


Ile płynie kontenerIle płynie kontener - czasami istnieje potrzeba skorzystania z usługi przewozu, jaki wykonalny jest niemalże we wszelkie kierunki globu. Ile płynie kontener - spedycja przedstawiająca swoim klientom daną ofertę zazwyczaj stawia na zaspokojenie ich konieczności. Właśnie dlatego statki kontenerowe wypływają w różnych a także zarazem możliwych kierunkach. Mało tego jest jeszcze transport lądowy przy wykorzystaniu pojazdów ciężarowych i kolei.