Helena-TS

Blog

- aktualności, nowinki

Armator morski to przewoźnik morskiArmator morski to przewoźnik morski a jego transport morski dzisiaj zalicza się do ważnej formy transportu towarów i osób i chociaż stale sporo jej brakuje do wyprzedzenia transportu lądowego lub samolotowego, to jej rola – dziejowa i społeczna – jest nie do zapomnienia. Obecnie armator morski to również osoba prywatna albo firma, która prawnie w kwestiach cywilnych jest odpowiedzialna za wykorzystywany albo wynajęty przez siebie statek: to spółka jest odpowiedzialna za ewentualne zniszczenia, wypadki a także zatopienie statku.


Eksport do Australii Sydney, Melbourne, Fremantle, Adelaide , BrisbaneEksport do Australii Sydney, Melbourne, Fremantle, Adelaide , Brisbane - porty do których oferujemy stały serwis kontenerowy oraz drobnicowy. Korzystamy z sprawdzonych przewoźników morskich po relatywnie niskich cenach skorelowanych z czasem płynięcia kontenera do Australii. Nasi spedytorzy i agenci celni z pewnością zaproponują i doradzą odpowiednie rozwiązanie, aby w pełni zadowoliło klienta.


Przewóz kontenera jako uniwersalny transport ładunkówJak wygląda współczesny transport kontenerów. Przed kilkudziesięciu laty dynamicznie rozwijający się handel został postawiony przed problematyką coraz większej ilości małych ładunków, których transport stał się ogromnie czasochłonny i kłopotliwy. Wymyślono wówczas, że w jednolitych, mających identyczne rozmiary jednostkach ładunkowych da się w dużym stopniu przyspieszyć i usprawnić operacje transportów i w ten sposób urodziła się koncepcja tak popularnych kontenerów.


Transport morski - OOCL Hong Kong na terminalu DCT GdańskOOCL Hong Kong , kilka dni temu bo 28 czerwca 2017 roku zawinął  do DCT Gdańsk na terminal T2 największy kontenerowiec świata pa pokładzie może pomieścić 21 413 TEU, czyli przeszło dwadzieścia jeden tysięcy kontenerów dwudziestostopniowych, co daje długość 128 kilometrów lub 50 kilometrów wysokości.


Morski transport - Maersk po ataku hakerskimMorski transport - Maersk po ataku hakerskim powrócił do pracy, hakerzy zaatakowali  wiele firm na całym świecie.  Największy gracz na rynku morskiego transportu kontenerów już przyjmuje nowe rezerwacje/zamówienia na frachty morskie poprzez INTTRA, lecz mogą w niektórych biurach wystąpić małe problemy w trakcie ich realizacji.


Odprawa celna na granicyCo to jest graniczna odprawa celna. Zakupy towarów w krajach nie należących do Unii Europejskiej wiąże się z koniecznością opłacenia podatków i opłat celnych. Podstawą będzie cło, jego wartość jest uzależniona od charakteru sprowadzanych towarów a także ich wartości. Z reguły występuje procentowe wyznaczenie jego wysokości, opierając się o międzynarodową klasyfikację CN, lecz czasami mogą wystąpić jego zwolnienia albo preferencyjne stawki celne.