Helena-TS

Blog

- aktualności, nowinki

Przewóz kontenera jako uniwersalny transport ładunkówJak wygląda współczesny transport kontenerów. Przed kilkudziesięciu laty dynamicznie rozwijający się handel został postawiony przed problematyką coraz większej ilości małych ładunków, których transport stał się ogromnie czasochłonny i kłopotliwy. Wymyślono wówczas, że w jednolitych, mających identyczne rozmiary jednostkach ładunkowych da się w dużym stopniu przyspieszyć i usprawnić operacje transportów i w ten sposób urodziła się koncepcja tak popularnych kontenerów.


Transport morski - OOCL Hong Kong na terminalu DCT GdańskOOCL Hong Kong , kilka dni temu bo 28 czerwca 2017 roku zawinął  do DCT Gdańsk na terminal T2 największy kontenerowiec świata pa pokładzie może pomieścić 21 413 TEU, czyli przeszło dwadzieścia jeden tysięcy kontenerów dwudziestostopniowych, co daje długość 128 kilometrów lub 50 kilometrów wysokości.


Morski transport - Maersk po ataku hakerskimMorski transport - Maersk po ataku hakerskim powrócił do pracy, hakerzy zaatakowali  wiele firm na całym świecie.  Największy gracz na rynku morskiego transportu kontenerów już przyjmuje nowe rezerwacje/zamówienia na frachty morskie poprzez INTTRA, lecz mogą w niektórych biurach wystąpić małe problemy w trakcie ich realizacji.


Odprawa celna na granicyCo to jest graniczna odprawa celna. Zakupy towarów w krajach nie należących do Unii Europejskiej wiąże się z koniecznością opłacenia podatków i opłat celnych. Podstawą będzie cło, jego wartość jest uzależniona od charakteru sprowadzanych towarów a także ich wartości. Z reguły występuje procentowe wyznaczenie jego wysokości, opierając się o międzynarodową klasyfikację CN, lecz czasami mogą wystąpić jego zwolnienia albo preferencyjne stawki celne. 


Eksport polskich towarów do krajów azjatyckich i arabskichWraz z wejściem naszej kraju do Unii Europejskiej sporemu polepszeniu uległa sprawa krajowych eksporterów, którzy zajmowali się zagraniczną sprzedażą wszelkiego rodzaju towarów. Otwarcie zamkniętych do tej pory rynków umożliwiło prostszą, bezpieczniejszą i bardziej optymalną wymianę gospodarczą pomiędzy naszym krajem a krajami zachodnimi. Zmienił się też rynek zbytu, jako że państwa, które do tej pory rzadko skupowały polskie towary ze względu na zagmatwane procedury celne, zaczęły je masowo skupować.


Przydatne informacje na temat intermodalnego transportuBranża transportu międzynarodowego rozwija się bez przerwy, i bez przerwy poszukuje nowych pomysłów i rozwiązań na oszczędność i usprawnienie procesów. Również odbiorcy oczekują tego, aby obsługa zleceń i zamówień przebiegała szybko i bez zbędnych komplikacji, a poza tym zapewniono towarom jak największe bezpieczeństwo.